مدیریت برنامه­‌ریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاه­های صنعت برق و انرژی در مرکز آزمون، بازرسی و استاندارد نیرو(آبانیرو) اقدام به راه­اندازی و توسعه شبکه آزمایشگاهی صنعت برق کشور نموده است. در این راستا به منظور ارتقای سطح کمی و کیفی ارائه خدمات شبکه آزمایشگاهی صنعت برق کشور و بهره‌برداری حداکثری از امکانات و منابع موجود در شبکه و پاسخگویی به نیازهای آزمایشگاهی صنعت برق در قالب انجام آزمون تجهیزات صنعت برق کشور، ضروری است مدل کسب و کار شبکه آزمایشگاهی مذکور توسعه یابد.

برای بهبود فضای کسب و کار در شبکه آزمایشگاهی صنعت برق و بهره­‌گیری از دانش و تجربیات ذی­نفعان در حوزه آزمایشگاه و آزمون در صنعت برق کشور، نشستی با حضور نماینده خبرگان فعالیت‌های آزمایشگاهی صنعت برق شامل نمایندگان آزمایشگاه­های بخش خصوصی، آزمایشگاه­های دولتی و نماینده صنعت در تاریخ  28 مهرماه 1399 در محل پژوهشگاه نیرو برگزار گردید و با بهره‌گیری از نظرات و پیشنهادات این خبرگان، مدل کسب و کار شبکه آزمایشگاهی صنعت برق کشور مورد همفکری قرار گرفت.

در این جلسه ابتدا، آقای مهندس فرهادی مطالبی را در خصوص نقش و جایگاه، و اهمیت و الزام «آزمون، بازرسی و استاندارد» در صنعت برق و انرژی" ارائه نمودند. ایشان ضمن مطرح کردن توضیحاتی در خصوص الزامات قانونی ساختار مرکز آبانیرو، ابلاغیه‌های وزارت نیرو در این خصوص را تشریح و سپس مأموریت‌های دفتر برنامه‌ریزی و تأیید صلاحیت آزمایشگاه‌های صنعت برق و انرژی را ارائه نمودند. در ادامه آقای مهندس فرهادخانی مطالبی در خصوص مدل کسب و کار ارائه خدمات شبکه آزمایشگاهی صنعت برق ارائه کرده و توضیحاتی را در مورد شبکه‌های آزمایشگاهی موجود در کشور و جهان، و اجزای مدل کسب و کار شبکه آزمایشگاهی عنوان نمودند.         

در ادامه نقطه نظرات خبرگان در حوزه آزمایشگاه در خصوص توسعه فضای کسب و کار شبکه آزمایشگاهی شامل اجزای اصلی شبکه همانند تعیین ارزش‌های بنیادین شبکه آزمایشگاهی، فعالیت‌های کلیدی مورد نیاز برای توسعه شبکه، منابع مورد نیاز شبکه و ... مطرح  و بررسی گردید.

 

 

 

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code