مجتمع آزمایشگاهی بهشت آیین، دوره تخصصی ویژه ایمنی، پیشگیری و مقابله با حریق در آزمایشگاه‌ها را ویژه کارشناسان، شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز پژوهشی برگزار می‌کند.

شناخت خطرات احتمالی، آسیب‌ها و حوادث احتمالی در محیط‌های آزمایشگاهی، چگونگی پیشگیری و در صورت وقوع، آشنایی با نحوه مواجهه با آن‌ها از ضرورت‌ها و الزاماتی است که فعالان حوزه آزمایشگاهی و تحقیقاتی باید به خوبی نسبت به آن آگاه باشند. حریق، یکی از همین حوادث به شمار می‌رود که در صورت عدم تمهید اقدام‌های پیشگیرانه لازم و یا عدم آگاهی کافی از نحوه رویارویی با آن می‌تواند صدمات و ضررهای جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. 

 

بر همین اساس و با توجه به همین ضرورت، مجموعه آزمایشگاهی بهشت آیین که از اعضای شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی می باشد، دوره آموزشی ایمنی، پیشگیری و مقابله با حریق را برای نخستین بار و به صورت تئوری و عملی برگزار می‌کند.

 

هدف از برگزاری این دوره، بالا بردن ضریب ایمنی و جلوگیری از خطرات در آزمایشگاه با ارتقای سطح دانش پرسنل است. شرکت کنندگان در این دوره آموزشی با سرفصل‌ها و محورهایی چون ایمنی در آزمایشگاه، طبقه بندی مواد شیمیایی از نظر آتش زایی، اطفاء حریق و مقابله با خطرات موجود در آزمایشگاه‌ها، آتش نشانی عمومی و کمک‌های اولیه ویژه آزمایشگاه مواد شیمیایی و پژوهشی آشنا خواهند شد.

 

 

این دوره آموزشی 29 دی ماه سال جاری به مدت یک روز و ویژه شرکت‌های دانش بنیان، آزمایشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و سایر علاقمندان برگزار خواهد شد.

 

علاقمندان برای آشنایی با نحوه ثبت نام و چگونگی شرکت در دوره آموزشی ایمنی، پیشگیری و مقابله با حریق در آزمایشگاه‌ها می‌توانند به وب سایت شرکت بهشت آیین به آدرس www.maba.ir مراجعه و یا با شماره تلفن‌های 02186018736، 02186018741 و 02186018760 تماس حاصل کنند. همچنین می توانند جهت ثبت نام مشخصات خود یا شرکت را به شماره 09352371488 پیامک نمایند.

 

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,برگزاری دوره آموزشی,ایمنی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code