پژوهشگران بازدید کننده از بخش شبکه آزمایشگاهی در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی نانو اعتبار هدیه برای استفاده از خدمات آزمایشگاهی دریافت می کنند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، نانوفناوری، یکی از شاخص‌ترین بسترهای نمایش توانمندی فناورانه ایران در بین فناوری‌های راهبردی و مقیاس جهانی است. از این رو هرساله با هدف معرفی و عرضه این دستاوردها و توانمندی‌های فناورانه، نمایشگاه فناوری نانو با حضور و مشارکت پژوهشگران و محققان، دانشگاهیان، شرکت‌های تولیدکننده محصولات مبتنی بر فناوری نانو، سازندگان ماشین آلات و تجهیزات ساخت و تجهیزات آزمایشگاهی این حوزه برگزار می‌شود.

 

در این میان نقش آزمایش و تحقیقات کیفی و کارآمد در به نتیجه رسیدن محصولات و فناوری‌های این حوزه اهمیتی حیاتی دارد. بر همین اساس، شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران که بستر به اشتراک‌گذاری تجهیزات، خدمات و توانمندی‌های آزمایشگاهی در کشور است، با حضور در نمایشگاه فناوری نانو، زمینه را برای بهره‌مندی هرچه بهتر مخاطبین این حوزه از امکانات و زیرساخت‌های آزمایشگاهی سراسر کشور فراهم کرده است.

 


مجتبی نسب، دبیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران، با اشاره به حضور فعالان زیست‌بوم آزمایشگاهی کشور در چهاردهمین دوره نمایشگاه نانو اظهار کرد: شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی با گرد هم آوردن توانمندترین مجموعه‌های آزمایشگاهی مستقر در مراکز پژوهشی و تحقیقاتی، شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌های سراسر کشور، زمینه را برای دسترسی هرچه بهتر محققان، پژوهشگران، مخترعان، نخبگان، دانشجویان، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و صاحبان صنعت به بهترین و کارآمدترین خدمات و تجهیزات آزمایشگاهی، به ویژه در حوزه فناوری‌های راهبردی فراهم کرده است.

 

وی با اشاره به تخصیص یارانه ویژه استفاده از این خدمات آزمایشگاهی برای پژوهش در طرح‌های اولویت‌دار ستادهای توسعه فناوری‌های راهبردی عنوان کرد: پژوهشگران و فناورانی که در حوزه‌های اولویت‌دار اعلام شده از سوی ستادهای توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی کار کنند، از تخفیف و تسهیلات استفاده از این خدمات آزمایشگاهی، بهره‌مند خواهند شد.

 

دبیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، حوزه نانوفناوری را یکی از فناوری‌های اولویت‌دار و دارای ظرفیت کشورمان برشمرد و گفت: در حال حاضر بیش از 1600 مجموعه آزمایشگاهی با عضویت در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، خدماتشان را به مخاطبانی از سراسر کشور عرضه می‌کنند. این آزمایشگاه‌ها بیش از 31 هزار تجهیز آزمایشگاهی را به اشتراک گذارده و بیش از 144 هزار آزمون و خدمت با تجهیزات ثبت شده قابل ارائه است.

 

 

مهندس نسب، با اشاره به اینکه سالانه بیش از 3 میلیون خدمت آزمایشگاهی در شبکه به مخاطبین ارایه می شود و حمایت از انجام آزمایش های مورد نیاز با ارائه یارانه در باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی صورت می گیرد، عنوان کرد: با هدف تسهیل در پیشبرد پژوهش‌ها، بهره‌مندی هرچه بیش‌تر جامعه پژوهش و فناوری از خدمات آزمایشگاهی کیفی و کارآمد، باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی تسهیلاتی را در قالب طرح‌های تخفیفی به مخاطبان خود ارائه می‌دهد.

وی افزود: در راستای حمایت از توسه پژوهش‌های فناورانه و در قالب نمایشگاه فناوری نانو، بازدیدکنندگان از غرفه شبکه آزمایشگاهی، کارت‌های اعتباری هدیه 3میلیون ریالی برای استفاده از خدمات آزمایشگاهی دریافت خواهند کرد.

 

دبیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، عنوان کرد: دریافت کنندگان اعتبار هدیه تا هفدهم آبان ماه برای فعال سازی کد تخفیف در باشگاه مشتریان فرصت دارند و پس از ثبت کد، می توانند تا پایان فصل پاییز از این تخفیف استفاده کنند.

 

نسب، با بیان این‌که علاقه مندان در روزهای برگزاری نمایشگاه نانو فرصت دارند تا از غرفه شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی و مجموعه‌های برگزیده دیدن کنند، ادامه داد: شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی در طول برگزاری نمایشگاه فناوری نانو و در ضلع شرقی طبقه دوم خلیج فارس، با همراهی 14 آزمایشگاه عضو شبکه حضور دارد و توانمندی ها و حمایت های خود را معرفی می‌کنند.

 

 

گفتنی است، چهاردهمین نمایشگاه فناوری نانو به همت ستاد توسعه فناوری‌ نانو و میکرو، از 13 تا 16 آبان‌ماه‌ جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران میزبان علاقه مندان این حوزه است.

غرفه شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی هر ساله پذیرای بازدیدکنندگان مختلفی از جمله تورهای دانشجویی، اعضای هیئت علمی، صاحبان صنایع و مهمانان خارجی بوده است. امسال نیز توانمندی های شبکه در حوزه تجهیزات و خدمات قابل ارایه توسط مراکز عضو در سراسر کشور و نیز طرح‌های حمایتی شبکه از آزمایشگاه‌ها و پژوهشگران، به بازدیدکنندگان معرفی می گردد.

 

از مجموعه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی حاضر در نمایشگاه می‌توان به بیم گستر تابان، پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، سنجش اندازه ذرات پارس، مهندسی سطح ژیکان، پژوهشگاه مواد و انرژی، پارلا گوهر درخشان، آریا الکترون اپتیک، مهامکس، نانو زیست فناوری اوژن (تکوین)، شرکت کیمیا پژوهش اورنگ جنوب، مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی ایران، بنیاد علوم کاربردی رازی و مرکز پژوهش متالورژی رازی اشاره کرد.

 

در زمان برگزاری نمایشگاه، کارشناسان شبکه آزمایشگاهی با حضور در غرفه شبکه، آماده پاسخگویی و راهنمایی حاضرین و تبادل نظر با آن ها هستند.

 

 

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code